lt| en
lt| en

Alternatyvūs kino teatrai: VOD platformų vystymas Lietuvoje

Spalio 8d. – 14val. 

Adresas: Kino teatras „Pasaka“, Šv. Ignoto g. 4, Vilnius

Lietuvoje kino žiūrovas, mieliau besirenkantis filmus žiūrėti namuose, o ne kino teatre, ir ieškantis įdomesnio, alternatyvaus turinio, vis dar turi gana ribotą pasirinkimą.

Populiarūs didieji internetu platinamų filmų kanalai (pvz., „Netflix“) daugiausia siūlo plačiai auditorijai skirtus filmus, o alternatyvaus kino internetinėse platformose (pvz., „Mubi“) prieinamas turinys Lietuvos teritorijoje yra ribotas.

Į klausimą, kaip padidinti įvairesnių filmų prieinamumą mūsų šalies teritorijoje lietuvių kalba, atsakymo ieško lietuviškos VOD platformų vystytojai, siekiantys edukacinių ar komercinių tikslų.

Šiame renginyje, pasitelkiant „Doc Alliance Films“ veiklos pavyzdį, platinant dokumentinį ir meninį kiną bei keliant vietiniams platintojams aktualius klausimus, ieškoma mūsų kontekste tinkamų sprendimų.

Su kokiais sunkumais susiduria VOD platformos Lietuvoje, kaip vyksta kova su autorių teisų pažeidimais? Kokias galimybes turi Lietuvos vartotojai gauti naujausią autorinį kiną VOD platformose? Šiuos ir kitus klausimus kelsime diskusijos metu.

Diskusijoje dalyvauja:

Diana Tabakov, tarptautinės VOD platformos „Doc Alliance Films“ filmų platinimo veiklos vadovė

Andrė Balžekienė, ŽMONĖS Cinema vadovė.

Darius Vaitiekūnas, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos „Avaka“ vadovas.

Simona Gaidytė, Nepatogaus kino klasės vadovė.

Giedrė Burokaitė, Meno Avilio projektų vadovė.

Diskusiją moderuoja – Ignas Grinevičius.

Reikalinga registracija. Informacija netrukus.