lt| en
lt| en

ŽIURI NARIAI

Vanja Daskalović

Tolerancijos festivalio Zagrebe edukacinės programos sudarytoja

Vanja Daskalović savo profesinį kelią pradėjo žmogaus teisių sektoriuje, penkerius metus ji dirbo koordinatore organizacijoje „Amnesty International“ Zagrebe. Vėliau ji pasuko į kino sritį – dirbo daugelyje Zagrebo kino festivalių. 2002 metais įkūrė megėjiško kino festivalį, kuris gyvavo net 12 metų ir tapo tramplynu daugeliui jaunų kino režisierių. Paskutinius penkerius metus Vanja dirba Zagrebo „Tolerancijos festivalyje“, kur yra atsakinga už edukacinę programą.

Detlef Gericke

Goethe's instituto Lietuvoje vadovas.

Detlefas Gericke studijavo Berlyno Laisvajame universitete, taip pat Tulūzos II universitete (Le Miral) bei Tiubingeno Eberhardo Karlso universitete. Šiuo metu jis yra Goethe’s instituto Lietuvoje vadovas. Anksčiau vadovavo Goethe’s institutams Geteburge (Švedijoje), Džakartoje (Indonezijoje) bei Bostone (JAV). Jis taip pat kuravo kino programas tarptautiniuose Goethe’s instituto projektuose bei vadovavo Meno departamentui Goethe’s institute Miunchene.

Linas Mikuta

Režisierius

Linas Mikuta – dokumentinio kino režisierius, žinomas tokiais filmais kaip “Šaltos ausys”, “Pietūs Lipovkėje”, “Dzūkijos Jautis”, “Pakeleiviai”. Jo filmai buvo rodomi Leipzig DOK (Vokietija), Krokuvos kino festivalyje (Lenkija), Festival de Popoli (Italija), Docudays (Ukraina), “Message to Man” (Rusija), Camerimage (Lenkija) ir kituose festivaliuose ir pelnė ne vieną svarbų prizą. Linas Mikuta yra Lietuvos kinematografininkų sąjungos narys bei Dokumentininkų Gildijos patikėtinis. Taip pat jis dėsto Skalvijos kino akademijoje.

Rada Šešić

Kino kritikė, kino kuratorė ir režisierė.

Rada Šešić – kino kritikė, dėstytoja ir kino programų sudarytoja. Ji specializuojasi Pietų Azijos ir Rytų Europos kine. Rada bendradarbiauja su Amsterdamo (IDFA), Roterdamo (IFR) festivaliais ir Olandų kino edukacijos institutu. Ji taip pat kuruoja programas Sarajevo kino festivalyje bei Keralos kino festivalyje. Rada Šešić yra sukūrusi keletą trumpo metro filmų bei dokumentinių filmų, kurie buvo apdovanoti tarptautiniais prizais.

Håkon Tveit

Lektorius, kino kritikas, Bergeno kino festivalio edukacinės programos sudarytojas.

Håkon Tveit Bergeno universitete dėsto Lotyno Amerikos istorijos, kultūros ir literatūros kursą. Jis taip pat dirba edukacijos programos sudarytoju Tarptautiniame Bergeno filmų festivalyje. Håkon Tveit koordinuoja Golden Owl apdovanojimus bei žmogaus teisių „Checkpoints“ programą, bendradarbiaudamas su „Rafto Foundation for Human Rights“. Savaitraštyje „Dag og Tid“ dirba laisvai samdomu kino kritiku.

SVEČIAI

Zaradasht Ahmed

Filmo „Nėra kur slėptis“ režisierius

Režisierius ir fotografas Zaradasht Ahmed gimė ir užaugo Šiaurės Irake. Jo ilgametė patirtis dokumentikos srityje Artimuosiuose Rytuose, Šiaurės Afrikoje ir Azijos regionuose padėjo ne tik sukurti prestižiniais prizais apdovanotus filmus „Kelias į Dijarbakyrą“ bei „Fata Morgana“, bet ir mokyti vietos kūrėjus dokumentinio kino meno. Jo vėliausias filmas „Nėra kur slėptis“ laimėjo pagrindinį prizą praėjusių metų Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje (IDFA) .

Thom Vander Beken

Filmo „Žinau, kad tu ten“ režisierius

Thom Vander Beken – belgų režisierius, gyvenantis ir dirbantis Briuselyje. Jis studijavo olandų ir anglų literatūrą, po to Švento Luko kino mokykloje Briuselyje mokėsi kino režisūros. Thomas taip pat dirba teatre bei dirbo režisieriaus asistentu operos pastatymuose Belgijoje be užsienyje.

Alessandro D'Emilia

Filmo „Sutemų choras“ režisierius

Alessandro D'Emilia gimė Romoje, tačiau likimas lėmė didžiąją gyvenimo dalį praleisti Misurinoje. Ten jis susidomėjo ne tik įvairiomis sporto šakomis, bet ir audiovizualiais menais. Ypatingai jo dėmesį traukia neištirtos vietovės bei gamtos paslaptys. Šiuo metu Alessandro studijuoja dokumentinį kiną „Zelig“ dokumentinio kino mokykloje.

Feras Fayyad

Filmo „Paskutinis žmogus Alepe“ režisierius

Feras Fayad – režisierius, operatorius ir montažo režisierius, sukūręs keletą dokumentinių filmų televizijai. Jo patirtis neapsiriboja dokumentiniais filmais, jis yra prisidėjęs prie kelių vaidybinių filmų. Daugiausia Feras analizuoja dabartines Sirijos problemas bei politinius Arabų pasaulio pokyčius. „Paskutinis žmogus Alepe“ – režisieriaus ilgo metro debiutas dokumentiniame kine.

David Monacchi

Filmo „Sutemų choras“ veikėjas

David Monacchi – garso menininkas, tyrinėtojas, eko-akustikos kompozitorius. Beveik penkiolika metų Davidas vysto multidisciplininį projektą „Išnykimo fragmentai“, įrašynėdamas garsą paskutiniuose pasaulyje likusiuose pirmykščiuose miškuose. Norėdamas atkreipti tarptautinės visuomenės dėmesį į biologinės įvairovės krizę, kompozitorius tai daro per garsą ir muziką, pasiūlydamas visiškai naują prieigą – 3D garso įrašus. David Monnachi apdovanotas ne vienu prizu Europoje ir Šiaurės Amerikoje.

James Spinney

Filmo „Neregio užrašai“ režisierius

James Spinney studijavo anglų literatūrą. Jo pirmasis trumpametražis filmas „Audioknyga“ buvo išleistas 2010 m. „Neregio užrašai“ – debiutinis Jameso Spinney filmas, kurį jis kūrė penkerius metus kartu su kolega Peteriu Middletonu.

Lidija Zelović

Filmo „Mano nuosavas privatus karas“ režisierė

Lidija Zelović – Bosnijos žurnalistė ir kino kūrėja, gimusi serbų-kroatų šeimoje. Prasidėjus karui, Lidijai teko palikti Sarajevą. Ji išvyko gyventi į Amsterdamą, bet ilgus metus kūrė reportažus apie įvykius buvusiose Jugoslavijos šalyse. Šiuo metu ji dėsto kiną, rašo, prodiusuoja ir kuria dokumentinius filmus Amsterdame.