lt| en
lt| en

Diskusija „Susitinka politika, menas ir aktyvizmas“

Spalio 18 d. 18:30 val. Šiuolaikinio meno centro kino salėje (Vokiečių g.  2, Vilnius) vyks filmo „Pavlenskis: Apnuogintas gyvenimas“ peržiūra ir diskusija „Susitinka politika, menas ir aktyvizmas“.

Vieną kartą festivalio metu rodomas filmas kvies pamąstyti, kiek menas turėtų būti vienu esminių demokratijos garantų? Kartu su menininkais, aktyvistais ir mokslininkais ieškosime atsakymo į klausimą, ar menas būtinai turi būti politinis, besipriešinantis, nes kitu atveju jis tampa galios ir diktatūros įrankiu, kaip teigia filmo herojus P. Pavlenskis. Filmo herojaus nuomone, meno esmė yra kalbėti, mesti iššūkius ir pasipriešinti. Kai kuriais atvejais toks menas valstybės institucijų požiūriu balansuoja ant teisėtumo ribos, menininkai tampa ieškomi, persekiojami.

Ar Lietuvos menininkai sutinka su tokia meno esme ir ar menas būtinai turi būti politiškas? Kaip priimamas Lietuvoje menas, kuris konfrontuoja, kelia socialinius, politinius klausimus? Kiek politinis menas keičia visuomenę? Ar toks menininkas turi kaskart apgalvoti savo pilietinės drąsos kainą ir pasekmes? Ar toks menas visada yra žodžio laisvės išraiška?

 

Preliminarūs diskusijos dalyviai:

Jekaterina Lavrinec, Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentė, kultūros antropologė;
Dr. Natalija Arlauskaitė, kino ir vizualumo tyrinėtoja, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė;
Gabrielė Labanauskaitė-Diena, dramaturgė, poetė, žmogaus teisių aktyvistė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja.

Diskusija vyks lietuvių kalba, filmas – rusų kalba, su lietuviškais subtitrais.

Įėjimas: kiekvienas žiūrovas nusprendžia pats, kiek vertas festivalio bilietas (nuo 1 ct).