lt| en
lt| en

Diskusija „Smurtas šeimoje: kaip sumažinti jo mastą ir tinkamai apsaugoti aukas?“

Spalio 17 d. 18:30 val. „Forum Cinemas Vingis“, 3 salė (Savanorių pr. 7, Vilnius) vyks filmo „Mūšiai už uždarų durų“ peržiūra ir diskusija „Smurtas šeimoje: kaip sumažinti jo mastą ir tinkamai apsaugoti aukas?“.
Prieš filmą bus pristatoma nauja animacija, skatinanti pranešti apie smurtą artimoje aplinkoje.

Praėjusiais metais dėl smurto šeimoje policija kviesta 60 000 kartų. Didžiausią nukentėjusių skaičių sudaro moterys, tada vaikai ir vyrai. Ir nors visuomenės apklausos rodo, kad dauguma mūsų sutinkame, kad nukentėjusiems pagalba būtina, tačiau tuo pačiu kaltiname ir aukas – galėjo išeiti, palikti, pati provokavo ir t.t.

Smurtas šeimoje daro poveikį ir vaikams, net jei pats smurtas nukreiptas ne tiesiogiai į juos. Norint apsaugoti vaikus, būtina suaugusiųjų apsauga bei efektyvus bendradarbiavimas tarp institucijų.

Atrodo, žingsnių Lietuvoje žengta nemažai – 2011 m. priėmus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą, buvo kuriama Specializuotų pagalbos centrų sistema, Policijos departamentas ėmėsi aktyvių veiksmų šioje srityje. Pranešimų policijai skaičius toliau augo.

Tačiau paaiškėję smurto mastai tik dar labiau kelia nerimą – jau kelintus metus svarstome, kaip su juo kovoti veiksmingiau. Europos Taryba Lietuvai siūlo priemonių paketą, kuris padėtų skirtingoms institucijoms susikalbėti, veikti kartu ir sukurtų koordinuotą atsaką, įtraukiant ne tik policiją, bet švietimo įstaigas, socialinius darbuotojus ir kitas visuomenės grupes. Beveik detalus veiksmų planas pateikiamas Europos Tarybos konvencijoje dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir  kovos su juo (arba: Konvencijoje dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje).

Preliminarūs diskusijos dalyviai:
Ina, smurtą įveikusi moteris.
Viktorija Čmilytė-Nielsen, Lietuvos Respublikos Seimo narė;
Vilma Šilalienė, Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė;
Vilana Pilinkaitė-Sotirovič, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė;
Aušra Kurienė, Paramos vaikams centro steigėja ir vadovė.

Diskusijos moderatorius: Žurnalistas Darius Matas

Diskusija vyks lietuvių kalba, filmas – anglų, hindi, ispanų, suomių, su lietuviškais subtitrais.

Renginį pristato žmogaus teisių portalas „Manoteises.lt“, remia Europos Komisija ir Švedijos institutas. Organizuojama kartu su Lygių galimybių plėtros centru.

Įėjimas: kiekvienas žiūrovas nusprendžia pats, kiek vertas festivalio bilietas (nuo 1 ct).