lt| en
lt| en

Diskusija „Rasizmas. Neapykanta. Saugumas. Ar Kaune galima gyventi?“

Spalio 19 d. 18:30 val. kino teatre „Cinamon“ Kaune vyks filmo „Aš nesu tavo negras“ peržiūra ir diskusija apie kitataučių integraciją ir gyvenimą laikinojoje sostinėje.

„Važiuokit k***a kol aš neužmušiau to juodaodžio b**t“, – tokia frazė skambėjo dviem jaunuoliams užpuolus nėščia moterį ir jos indų kilmės sutuoktinį Kaune. Nesunku įsivaizduoti, kad panašius žodžius teko girdėti ne vienam Lietuvoje gyvenančiam ar į šalį užsukusiam kitataučiui. Deja, bet tokie išpuoliai mūsuose retai pripažįstami neapykantos nusikaltimais. Na, bent jau ne iš pirmo karto.

Lietuviai dažnai mėgsta pasigirti, kokia didi ir tolerantiška jų valstybė kadais buvo, tačiau globalėjantis pasaulis verčia atsimerkti ir prisipažinti, kad dabar pakantumo iš kitur kilusiems ypač trūksta. Baiminasi pabėgėlių, dėl geopolitinės įtampos kenčia šalyje gyvenantys rusai ir lenkai, o šaipymasis iš romų bei žydų vis dar „nurašomas“ tradicijoms. Kaip plačiai iš tiesų paplitęs rasizmas ir ksenofobija? Kiek rimtai teisėsauga vertina neapykantos apraiškas? Ar Kaune žmonės jaučiasi saugūs? Būtent į šiuos klausimus atsakymų ir ieškos diskusijos dalyviai.

Planuojama, kad diskusijoje dalyvaus:

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Pabėgėlių ir migrantų integracijos centro InLT socialinė darbuotoja Eglė Butvydė;
Centro InLT savanoris iš Afganistano Mohamad Osman Yaqubi;
VšĮ „Europos žmogaus teisių fondas“ atstovė, advokato padėjėja Evelina Dobrovolska;
Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 1-ojo skyriaus viršininkas Danas Tamkevičius.

Diskusiją moderuos „Žinių radijo“ žurnalistas Darius Matas.

Renginį pristato žmogaus teisių portalas „manoteises.lt“, remia Europos Komisija.
Įėjimas: kiekvienas žiūrovas nusprendžia pats, kiek vertas festivalio bilietas (nuo 1 ct).