lt| en
lt| en

Diskusija „(Ne)specialūs žmonių su proto negalia poreikiai ir jų įgyvendinimas Šiauliuose“

Spalio 26 d. 19:00 val. Chaimo Frenkelio viloje Šiauliuose vyks filmo „Suaugėliai“ peržiūra ir diskusija apie kasdienį žmonių su proto negalia gyvenimą.

Dažnam, mąstant apie proto negalią turinčiuosius, į galvą ateina visiškai nepajėgaus ir našta savo artimiesiems esančio asmens vaizdinys. Toks požiūris ne tik šabloniškas, bet ir žalingas žmonių savarankiškumo ugdymui, integracijai ir saviraiškai. Psichikos sveikatos ir žmogaus teisių srityje dirbantys ekspertai ne kartą pabrėžė, kad, teikiant tinkamas socialines ir bendruomenines paslaugas, galima užtikrinti kokybišką ir orų asmenų su proto negalia gyvenimą. Juoba, kad visi norime panašių dalykų – darbo, nuosavo būsto, intymumo, šeimos ir pagarbos kiekvieno individualumui.

Filmas „Suaugėliai“ parodo nestereotipinę žmonių su proto negalia gyvenimo pusę, apie kurią „Nepatogus kinas“ ir kviečia pasikalbėti.

Diskusiją modernuos Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komiteto narys prof. Jonas Ruškus.

Planuojama, kad diskusijoje dalyvaus:
Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Šiaulių Viltis“ tarybos pirmininkė Dalė Vyštartienė ir organizacijos narė Regina Vertelienė;
Šiaulių miesto savivaldybės globos namų socialinis darbuotojas Arvydas Sidaras;
Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Edita Čičelienė.

Renginį pristato žmogaus teisių portalas „manoteises.lt“, remia Europos Komisija.
Įėjimas: kiekvienas žiūrovas nusprendžia pats, kiek vertas festivalio bilietas (nuo 1 ct).