lt| en
lt| en

Diskusija „Nelegali bendruomenė arba kaip Lietuvoje gyvena translyčiai žmonės?“

Spalio 13 d. 18:00 val. Šiuolaikinio meno centro kino salėje (Vokiečių g.  2, Vilnius) vyks filmo „Mano kūnas yra politiškas“ peržiūra ir diskusija apie translyčių žmonių gyvenimą Lietuvoje.

Lygiai prieš dešimt metų Lietuva pralaimėjo istorinę bylą Strasbūre. Europos Žmogaus Teisių Teismas pripažino, kad įteisinusi lyties keitimą, bet nepriėmusi tokią procedūrą reguliuojančio įstatymo, šalis pažeidė transseksualaus piliečio L. teises. Įpareigojęs Lietuvą per tris mėnesius priimti lyties keitimo įstatymą arba išmokėti 40 000 eurų kompensaciją, Teismas priėmė sau neįprastą sprendimą – įstatymų leidyba yra sritis, į kurią Strasbūro teisėjai kišasi ypač retai. Anuomet Seimas pabūgo, išmokėjo kompensaciją, o įstatymas liko nepriimtas. Taip niekada savo vardo neviešinusio transseksualaus žmogaus „L.“ byla prieš Lietuvą tapo vadovėliniu žmogaus teisių pažeidimo atveju. O Lietuva – vienintele Europos Sąjungos valstybe, neturinčią jokios lyties pakeitimo procedūros.

Vartodami hormonus ir siekdami kitų procedūrų, leidžiančių atrodyti tos lyties, su kuria identifikuojasi, translyčiai yra priversti būti nelegalia bendruomene – nematoma ir nepripažinta. Kaip gyvena ši bendruomenė mūsų šalyje? Kodėl lyties pripažinimo įstatymas taip sunkiai skinasi kelią pirmyn? Kokios realios galimybės translyčiams būti išgirstiems ir apgintiems Lietuvoje?

Planuojama, kad diskusijoje dalyvaus:
Translyčių bendruomenės atstovas Tovaldas Kiburys;
Tomas Vytautas Raskevičius, Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL ;
Mintaute Jurkutė, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba;
Diskusiją moderuos žmogaus teisių portalo manoteises.lt redaktorė Jūratė Juškaitė;

Renginį pristato žmogaus teisių portalas „manoteises.lt“, remia Europos Komisija.
Įėjimas: kiekvienas žiūrovas nusprendžia pats, kiek vertas festivalio bilietas (nuo 1ct).