lt| en
lt| en

2016 10 15

Parodos „Lillies of the Street“ autorės: „Galbūt teisiame ne tuos žmones“

Penktadienio vakarą kino centre „Skalvija“ gvildenta išties nepatogi tema – prostitucija. „Nepatogaus kino“ festivalio renginyje J.Jackie Baier dokumentinio filmo „Julija“ (2013 m.) peržiūros ir parodos „Lillies of the streets“ atidarymo metu buvo keliami klausimai ir pasitelkiant skirtingas menines formas dalintasi skaudžiomis istorijomis asmenų vienaip ar kitaip pakliuvusių į sekso industriją.

Filmas „Julija“ seka transeksualią moterį gyvenančią Berlyne bei užsiimančia prostitucija. Žmogus, kuris iš pradžių gali atrodyti tolimas Lietuvos auditorijai, paaiškėja yra kilęs iš Klaipėdos. Slogios atmosferos kino filmas dalinasi istorija žmogaus, kuris dėl kai kurių savo klaidų bei žinojimo, kad visuomenė Lietuvoje nepriims jos kaip transeksualios moters, įklimpo į šį priklausomybės liūną. Alkoholis ir narkotikai padeda jai susidoroti su skaudžia realybe. Julijos asmenybė sužavi ir pelno žiūrovų empatiją savo nuoširdumu.

Po filmo vykusiame parodos „Lillies of the streets“ atidaryme kalbėjusios iliustratorės Johanna Lohrengel ir Eglė Plytnikaitė, kvietė žiūrovus susimąstyti, galbūt teisiami ne tie žmonės? Ar sekso industrija vien tik savo egzistavimu sukuria paklausą, ar ši industrija egzistuoja dėl to, kad ta paklausa ir poreikis yra dideli? Parodos atidarymo metu pristatytos trys meninės knygos, kurios sukurtos bendravus su prostitucijoje buvusiais ir esančiais asmenimis. Projekto pavadinimas „Lillies of the streets“ taip pat pasirinktas neatsitiktinai, iliustratorė Johanna sulygina asmenis dirbančius sekso industrijoje su gėlėmis dėl jų emocinės būsenos trapumo bei buvimo neatsiejama naktinio miesto gyvenimo dalimi.

Sąsajos jungiančios dokumentinio filmo bei parodos atidarymą itin stiprios, nes kiekviena nagrinėjama istorija yra dalis didesnio, slogaus ir skaudaus naratyvo, kai paminamas žmogiškasis orumas ir teisės.

 

Teksto autorė Reda Aleliūnaitė

Fotografė Ieva Karvelytė