lt| en
lt| en

Apie festivalį

Nepatogus kinas – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu. Tai socialinis – kultūrinis projektas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas. Festivalio metu Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Nepaisant festivalio socialinės misijos ir nekomercinio pobūdžio, Nepatogus kinas kartu yra ir vienas gausiausiai lankomų kino renginių Lietuvoje bei vienintelis tokio pobūdžio kino festivalis Baltijos šalyse. 2017 m. festivalis į savo veiklas įtraukė beveik 16 000 žiūrovų visoje Lietuvoje.

 

2016 m. rudenį festivalį papildė edukacinis projektas – Nepatogaus kino klasė. Tai nemokama mokytojams skirta platforma, kurioje pristatomi filmai, padedantys kalbėti svarbiomis, tačiau ne visada patogiomis socialinėmis temomis. Šis projektas skatina mokytis, pažinti visuomenės įvairovę ir apmąstyti šiandienos iššūkius žiūrint kiną klasėje.

 

Nepatogus kinas – tai erdvė geram kinui ir laisvai minčiai, diskusijoms apie tai, kas iš tiesų yra svarbu.

Organizatoriai

Asociacija Lietuvos žmogaus teisių centras (LŽTC) yra nuo 1994 m. veikianti nevyriausybinė organizacija, viena seniausių žmogaus teisių švietimo organizacijų Lietuvoje. Nuo įsteigimo LŽTC telkė savo narių ir ekspertų pastangas įgyvendinant daugelį reikšmingų projektų žmogaus teisių švietimo, teisinių tyrimų srityse. Šiandien Lietuvos žmogaus teisių centras – tai nedidelė entuziastingų, profesionalių žmonių organizacija, siekianti prisidėti prie Lietuvos pilietinės visuomenės stiprinimo per žmogaus teisių ugdymą.

VšĮ Nepatogus kinas – organizacija, užsiimanti dokumentinio kino festivalio „Nepatogus kinas” organizavimu, kino edukacija, dokumentinio kino, keliančio svarbius žmogaus teisių klausimus, skatinimu, populiarinimu ir platinimu.

Komanda

Gediminas Andriukaitis
Festivalio direktorius
gediminas@nepatoguskinas.lt

Komanda

Justė Zavišaitė
Festivalio koordinatorė
juste@nepatoguskinas.lt

Dovilė Grigaliūnaitė
Atstovė spaudai | +37067010584
dovile@nepatoguskinas.lt

Mantė Valiūnaitė
Filmų programos kuratorė
mante@inconvenientfilms.lt

Birutė Sabatauskaitė
Renginių koordinatorė
birute@lchr.lt

Justinas Vancevičius
Filmų platinimas
justinas@nepatoguskinas.lt

Virginija Vareikytė
Viešųjų ryšių koordinatorė
virginija@nepatoguskinas.lt

Simona Gaidytė
Nepatogaus kino klasė
simona@lchr.lt

Eglė Vitkutė
Vizualinės komunikacijos dizainerė
egle.vitkute@gmail.com

Giorgio Ruggeri
Vizualinės komunikacijos dizaineris
giorgioruggeri91@gmail.com

Austė Zdančiūtė
Vertimų koordinatorė
auste@nepatoguskinas.lt

Emilija Zapolskaitė
Savanorių koordinatorė
emilija@nepatoguskinas.lt