lt| en
lt| en

2016 10 13

Namo grįšite vėliau, jūsų troleibuse – koncertas

Vilniaus mieste penktadienio vakarą važinės ypatingas troleibusas – į jį įlipę keleiviai pateks į elektroninės muzikos koncertą. Šiandien prasidėsiančio žmogaus teisių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ organizuojamame koncerte „Nepatogi muzika #2“ kūrinius iš savo paskutinio albumo atliks Mesijus x Münpauzn.
Nepatogios muzikos koncertą troleibuse įkvėpė festivalio filmo „Išmuštas iš vėžių“ herojus Darius McCollum. Daugiau nei pusę savo gyvenimo jis praleido kalėjime dėl savo meilės viešajam transportui, kitą pusę praleido vairuodamas New York‘o metro, traukinius ir autobusus. Sistema atstūmė Aspergerio sindromą turintį Darių taip, kaip dažnai atstumiamas bet kas, kas neatitinka socialinio elgesio normų.
Festivalio metu organizuojamu muzikiniu renginiu siekiama atkreiptį dėmesį į socialinę atskirtį išgyvenančius psichikos sveikatos bei raidos sutrikimų turinčius žmones ir padrąsinti visuomenę atsiverti savo unikaliu pasaulio supratimu išsiskiriantiems asmenis, vertinti kito individualumą ir nepasiduoti standartizuotos visuomenės tendencijoms.
Elektroninės muzikos provokatoriai Mesijus x Münpauzn stebina savo kuriamos muzikos novatoriškumu ir kūrinių tekstais, apeliuojančiais į pragmatines įvairių gyvenimo tarpsnių problematikas. Artėjant neįprastam koncertui nusprendėme atlikėją pakalbinti.
Ko gali tikėtis į muzikinį „Nepatogaus kino“ troleibusą įlipę keleiviai?
Koncerto metu bus galima išgirsti programą, sudarytą remiantis žmogaus gyvenimo ciklu. Aš tai vadinu nuo gimdos iki grabo lentos. Tik įlipę keleiviai muzikos garsų bus nukelti į tą laiką, kai dar nebuvo gimę, tuomet kelionės metu jie išgirs kūrinius, kelionės metu gimsime iš naujo ir keliausime troleibusu per Vilnių. Kiekvieną naują kūrinį inicijuos vis kitas sustojimas. Keleivius taip pat provokuosime pasijusti nepatogiai, nes tarp kūrinių atsiras pauzės bevažiuojant link kitos stotelės. Keleiviai, kaip ir „Nepatogaus kino“ žiūrovai, bus mokomi pabūti nepatogiose situacijose, kai išsisklaidžius muzikos sukeltai euforijai tarp kūrinių ir stotelių troleibuse įsivyraus tyla.

Ar troleibusas jums neįprasta vieta koncertui?
Anksčiau troleibusuose nuolatos klausydavausi muzikos su ausinėmis, negalėdavau to daryti kitose aplinkose arba būdamas užimtas papildomais darbais. Troleibuse galėdavau įsijausti į garsus ir kartu stebėti mane supančią socialinę aplinką. Kita vertus, neįprastos vietos koncertams mane ir šiaip domina. Visai neseniai grojome iš specialiai modifikuoto automobilio. Manau, kad gyvenant Vilniuje, palyginus nedidelėje erdvėje, po kurio laiko pabosta groti tradicinėse aplinkose, norisi pritraukti naujų klausytojų, o tuo pačiu stimuliuoti ištikimus ir visuomet į koncertus besilankančius gerbėjus.
Koncertas organizuojamas siekiant atkreipti dėmesį į ir priimti „kitoniškumą“, ar kada nors jautėtės atskirtas, „kitoks“?
Manau, kad kiekvieną žmogų ištinka šis jausmas kažkuriame gyvenimo tarpsnyje. Aš taip pat esu tai patyręs, tačiau, manau, lūžis įvyko po to, kai ėmiau suprasti, kad mano „kitoniškumas“ yra mano privalumas. Svarbu imtis tokios veiklos, kuri išryškintų tavo išskirtinumą ir nebijoti būti tokiam vieninteliam. Žinoma, jei nepavyksta ir išlieka siekis susiniveliuoti su visuomene, tuomet neigti save pasidaro labai sunku.
Į stotelę kviečiame atvykti penkiomis minutėmis anksčiau.

Važiuojančio elektroninės muzikos troleibuso spalio 14-osios dienos maršrutas:

20:35 Operos ir baleto teatras

20:46 Vingis

20:52 Eigulių

21:03 Televizijos bokštas

21:06 T. Narbuto

21:13 Sąjudžio kelias

21:22 Tuskulėnų

21:30 Klinikų

21:33 Antakalnio žiedas

21:40 Kareivių

21:44 Pramogų arena

21:49 Žalgirio

21:56 Kudirkos aikštė