lt| en
lt| en

 

ŽIŪRĖKITE NAMUOSE

 

KONKURSINĖ PROGRAMA

Konkursinė „Nepatogaus kino“ programa skirta kino režisieriams, sukūrusiems pirmąjį arba antrąjį ilgo metro filmą. Programa sudaryta atsižvelgiant į meninę filmų vertę, žmogaus teises liečiančių temų atskleidimą, kūrėjų profesionalumą bei lyčių pusiausvyrą. Konkursinės programos filmai liudija apie tikėjimą kinu kaip priemone jautriai ir atsakingai reflektuoti svarbiausias šių dienų realijas.

 

PANORAMA

Panoramos programoje rodomi garsiausiuose dokumentinio kino festivaliuose premjeras surengę kūriniai, pripažintų režisierių naujausi darbai bei kiti filmai, nagrinėjantys žmogaus teisių kontekste svarbias temas. Kaip nurodo programos pavadinimas, ši programa yra panorama be vieno vardiklio, bet su didžiule pozicijų įvairove.

 

VIENAS BALSAS

Ką gali lemti vienas balsas? Kaip gali įkvėpti vieno žmogaus balsas? Ko gali pasiekti vienas bendras visų mūsų balsas? Specialioji programa „Vienas balsas“ sudaryta reaguojant į politinius įvykius ir demokratijos procesus pasaulyje, čia pat už sienų ir mūsų šalyje. Korupcija, žodžio laisvės, žmogaus teisių pažeidimai, absoliučios valdžios troškimas skatina filmų herojus veikti. Dažniausiai – kovoti. Pradžioje vieniems, be užnugario, pavojuje ir neteisybėje. Tačiau, vienos iš herojų žodžiais, „negalima palikti vietos tylai“. Jų balsai drąsūs ir svarbūs. Kartais netgi esminiai siekiant pokyčio. Programa analizuoja individualios ir visuomeninės pilietinės valios išraišką, įsitraukimą į valstybės vystymąsi ir protesto kultūrą. Laukiant rinkimų ir žiūrint filmus, kviečiame sau atsakyti į programoje keliamus klausimus ir atsakingai pagalvoti, už ką balsuosime.

 

FILMAI, PADEDANTYS AUGTI

Drąsūs, nepatogūs, šmaikštūs ir įkvepiantys dokumentiniai filmai, sukurti specialiai vaikams ir jaunimui. Dokumentika supažindins su tikromis atokiausiose pasaulio vietose gyvenančių jaunuolių istorijomis, atsakys į seniai norėtus, bet taip ir neužduotus klausimus ir privers suabejoti įsišaknijusiais įsitikinimais. Programa yra atvira skirtingiems požiūriams ir ateities idėjoms. Programą „Filmai, padedantys augti“ sudaro dokumentiniai filmai, atrinkti atsižvelgiant į skirtingų amžiaus grupių mokinių interesus ir poreikius. Virtualias peržiūras lydės edukaciniai užsiėmimai, kurių metu bus nagrinėjami dokumentikoje keliami socialiniai, žmogaus teisių, aplinkosaugos klausimai ir bus bandoma išsiaiškinti, kaip šios problemos yra atskleidžiamos pasitelkus kino kalbą. Programa taip pat yra skirta žiūrėti tėvams ir vaikams bei visiems kitiems nagrinėjamomis temomis besidomintiems žiūrovams. Dalis programos filmų bus rodomi su SKN - specialiai kurtiesiems bei klausos negalią turintiems žiūrovams pritaikytais subtitrais.